• Mundo Lab
Mundo b

nieuws

Communications Coordinator - Publish what you pay

Over Publish What You Pay

Het Publish What You Pay (PWYP)-netwerk van meer dan duizend organisaties uit meer dan 50 landen bouwt voort op twee decennia werk aan transparantie en verantwoording in de winningsindustrieën en voert campagne voor een rechtvaardige overgang naar een eerlijkere en schonere energietoekomst. Onze kracht ligt in ons vermogen om acties op nationaal en mondiaal niveau te coördineren en onze collectieve stem te maximaliseren om regeringen en bedrijven aan te sporen hun beleid en gedrag te veranderen.

De wereld staat op een keerpunt. Het lijdt geen twijfel dat, om een catastrofale klimaatverandering te voorkomen, er snel een radicale energietransitie moet plaatsvinden. Maar het moet een rechtvaardige overgang zijn die de bestaansmiddelen beschermt van kwetsbare mensen en gemeenschappen die momenteel afhankelijk zijn van olie, gas en mijnbouw. Onze mondiale strategie, Visie 2025, zet een routekaart uit voor een krachtig en verbonden mondiaal netwerk dat de gevestigde belangen van olie-, gas- en mijnbouwbedrijven kan aanvechten en een rechtvaardige energietransitie op gang kan brengen waarin de behoeften van mensen in landen die van grondstoffen afhankelijk zijn, centraal staan. Visie 2025 bouwt voort op ons succes van 20 jaar om de winningsindustrieën tot een ongekend niveau van transparantie te brengen, en legt meer nadruk op het feit dat transparantie leidt tot bredere veranderingen die het leven van de burgers in de producerende landen verbeteren. Het geeft prioriteit aan een grotere burgerparticipatie in het bestuur van de olie-, gas- en delfstoffenwinning, zodat mensen hun recht kunnen uitoefenen om deel te nemen aan beslissingen die hen aangaan en de machtigen ter verantwoording kunnen roepen.

De rol

Je komt te werken bij de afdeling communicatie en campagnes van PWYP. Deze afdeling ontwerpt en voert krachtige netwerkgebaseerde campagnes en strategische communicatie uit die onze mensgerichte agenda voor de winningsindustrieën bevorderen. Binnen onze 1000 leden tellende wereldwijde beweging zorgt deze afdeling voor de beleidsanalyse, storytelling, zichtbaarheid en coördinatie die nodig zijn om de stem van de PWYP-beweging krachtiger te maken dan de som der delen en echte veranderingen te bewerkstelligen in het beleid en de praktijken van belangrijke actoren in de winningsindustrie. 

De afdeling Communicatie en Campagnes versterkt ook de stem van onze leden in belangrijke regionale en internationale fora, en ondersteunt effectieve kennisuitwisseling tussen leden om de impact van belangenbehartiging te versterken en de collectieve doelen van Vision 2025 te bereiken.

De communicatiecoördinator is verantwoordelijk voor de integratie van strategische communicatie met grote impact in de campagnes, programma's en bewegingsopbouw van PWYP. In nauwe samenwerking met onze afdeling ledenbetrokkenheid ontwerpt de communicatiecoördinator communicatieproducten met hoge impact, beheert en ontwikkelt hij de digitale aanwezigheid van PWYP en versterkt hij de stemmen en strijd van onze leden.

Belangrijkste resultaatgebieden

  • Een proactieve en strategische aanpak van de communicatie integreren in de programma's van PWYP, de pleitbezorging en de opbouw van de beweging.
  • De digitale aanwezigheid van PWYP beheren en het bereik en de impact van onze meertalige website en digitale kanalen vergroten.
  • Een diverse groep pleitbezorgers binnen het PWYP-lidmaatschap ondersteunen en bevorderen, onder meer door de stem van PWYP-leden en -medewerkers strategisch te verhogen en de strijd en de resultaten van de leden onder de aandacht te brengen.
  • Actief en regelmatig bijdragen aan het kader voor toezicht, evaluatie en leren van PWYP.

Een gedetailleerde beschrijving van de functieverantwoordelijkheden is te vinden in de functiebeschrijving.

Over jou

U hebt een sterke achtergrond in communicatie met een grote impact en een uitstekend begrip van de manier waarop strategische communicatie kan worden gecombineerd met pleitbezorging om veranderingen tot stand te brengen. Je hebt uitstekende communicatieve vaardigheden in het Engels (zowel schriftelijk als mondeling) en idealiter kennis van een andere taal (Frans, Spaans, Arabisch en/of Russisch zijn beslist pluspunten).

U kunt zich snel inwerken in complexe materie en boeiende verhalen schrijven voor verschillende doelgroepen. Je moet relaties kunnen opbouwen en je op je gemak voelen in een klein, divers en internationaal team.

Meer informatie over de vereisten voor deze functie vindt u in de functiebeschrijving.

Hoe solliciteren?

Vul het onderstaande formulier in om te solliciteren. De sluitingsdatum voor aanvragen is 30 november 2022.

https://form.jotform.com/223122998754364

 
delen
facebook twitter mail